Lenovo ideapad 330 15ich kako nov

ЦЕНА: 530 €

Lenovo ideapad 330 15ich kako nov


Sovrsheno odrzhan. Odlichen za rabota i gaming.


MODEL: IdeaPad 330-15ICH 81FK

CPU : Intel(R) Core(TM) i5-8300H CPU @ 2.30GHz, 2304 Mhz, 4 Core(s), 8 Logical Processor(s);

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050, 4GB GDDR5;

RAM: 12.0 GB DDR 4 2400MHz (16GB max)

Storage: 512GB M.2 SSD / PCIe NVMe, PCIe 3.0 x 4, 32Gb/s

Display : 15.6" (396mm) FHD (1920x1080), anti-glare, LED backlight, 200 nits, 16:9 aspect ratio

Connectivity: 11ac, 2x2, Wi-Fi + Bluetooth combo adapter, M.2 Card

Ports: Two USB 3.1 Gen 1, one USB 3.1 Type-C Gen 1, Ethernet (RJ-45), HDMI 1.4a, headphone / microphone combo jack

Camera: 720p HD, 1.0MP resolution,

Microphone: Yes

OS: DOS

Battery: Integrated Li-ion 45Wh battery, MobileMark 2014: 8 hr

Color: Grey

Weight: 2.2 kg

Warranty: expired

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo_Laptops/ideapad_330_15ICH/ideapad_330_15ICH_Spec.PDFГрад:
Skopje
Телефон:
070605040
Објавен на:
25.10.2021

ЦЕНА: 530 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
Vojkan Boshkovski
Град:
Skopje
Телефон:
070605040
Објавен на:
25.10.2021
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка