Changing Directions Without Losing Your Way: Manging The Six Stages Of Change At Work And In Life

ЦЕНА: 150 мкд

Changing Directions Without Losing Your Way: Manging The Six Stages Of Change At Work And In Life


Комплетен водич за секој кој се соочува со ненадејна промена на работното место, во технологијата и во светот околу нив.
Во "Менување Насоки без губење на вашиот начин", авторите кој им помогнаа на пионерите на "работа од дома" револуцијата идентификуваат шест фази на промени во бизнисот и во животот. За секоја од овие фази, Paul и Sarah Edwards покажаа како да се разбере и процени зошто е промената, а потоа да предлагаат аспекти на кариерата за да се прилагоди на новата реалност.
Со соочување со новата реалност, ослободување од минатото, и наоѓање на внатрешен компас, да се прегрне иднината, да се развие стратегија, да се направи шоу по патот, шесте фази на промени се јасно објаснети.
За да ја купите оваа вредна книга кликнете на:
http://www.tripleclicks.com/14790589/detail.php?item=49378Име:
Објавен на:
02.10.2014

ЦЕНА: 150 мкд

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
Mira
Објавен на:
02.10.2014
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка