2020 Cannondale SuperSix EVO Disc SRAM Force eTapCarbon

ЦЕНА: 4500 €

2020 Cannondale SuperSix EVO Disc SRAM Force eTapCarbon


Wheel Sensor
Cannondale Wheel Sensor
DRIVETRAIN
Bottom Bracket
SRAM PF30
Chain
SRAM Force eTap AXS, 12-speed
Crank
SRAM Force eTap AXS, 48/35
Front Derailleur
SRAM Force eTap AXS, braze-on
Rear Cogs
SRAM XG-1270, 10-28, 12-speed
Rear Derailleur
SRAM Force eTap AXS
Shifters
SRAM Force eTap AXS HRD, 2x12
FRAMESET
Fork
BallisTec Carbon, SAVE, integrated crown race, 12x100mm Speed Release thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" steerer and 55mm offset (44-54cm), 1/8" to 1-3/8” steerer and 45mm offset (56-62cm)
Frame
All-New, BallisTec Carbon, integrated cable routing w/ Switchplate, 142x12 Speed Release thru-axle, SAVE, PF30a, flat mount disc, integrated seat binder
Headset
SuperSix, 1-1/4" lower bearing, 25mm top cap
WHEELS
Front Hub
HollowGram Sealed Bearing, straight pull, 12x100
Rear Hub
HollowGram Sealed Bearing, straight pull, 12x142
Rims
HollowGram 35, Carbon Clincher Disc, 19mm inner, 35mm deep, tubeless ready
Spokes
Formula Grand Forza
Tire Size
25
Tires
Vittoria Rubino Pro Bright Black, 700 x 25c
Wheel Size
700c
BRAKES
Brake Levers
SRAM Force eTap AXS
Brakes
SRAM Force eTap AXS, 160/160mm Centerlock rotors
COMPONENTS
Grips
Cannondale Grip Bar Tape w/Gel, 3.5mm
Handlebar
HollowGram SystemBar SAVE, Carbon, 8 deg. pitch adjust
Saddle
Prologo Dimension STN NDR, steel rails
Seatpost
All-New HollowGram 27 SL KNØT, carbon, 2 bolt clamp, 330mm
Stem
All-New HollowGram KNØT,Град:
Commessaggio (MN)
Телефон:
07315030425
Објавен на:
10.08.2021

ЦЕНА: 4500 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
james taylor taylor
Град:
Commessaggio (MN)
Телефон:
07315030425
Објавен на:
10.08.2021
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка