Фактопедија

ЦЕНА: По договор

Фактопедија


ФАКТОПЕДИЈА е конципирана во сообразност со училишните учебници. Оваа енциклопедија содржи единаесет целосно обработени целини. Книгата не е составена по азбучен ред, туку по целини. Првпат во историјата содржините се обработуваат како целини што се учат токму во основното и средното образование и во текот на целиот живот.
Целосно обработени се следниве целини:
- атмосфера и земја;
- живиот свет и човечкото тело;
- уметност и медиуми;
- спорт, наука, транспорт, комуникации, индустрија;
- земјите во светот и историја;

Оваа книга содржи:
- 50.000 факти;
- 15.000 илустрации;
- регистар на 10.000 поими.

Секоја тема, на една или две страници, во оваа книга е тематски заокружена целина, составена да понуди прегледно и разбирливо што повеќе податоци за темата што се обработува. Информациите на секоја страница се распоредени по јасен и логичен редослед, од основните и најважните податоци до интересни занимливости, споредби, рекорди итн.

Можност за продажба на рати!Име:
Град:
Skopje
Телефон:
077 450 832
Објавен на:
23.10.2014

ЦЕНА: По договор

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
Blaze
Град:
Skopje
Телефон:
077 450 832
Објавен на:
26.05.2014
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка