Се продава анти-декубитален душек (анти-декубитус душек со компресор)

ЦЕНА: 4000 мкд

Се продава анти-декубитален душек (анти-декубитус душек со компресор)


Антидекубитален пневматски душек со компресор.

Се препорачува за луѓе кои при боледувањето лежат подолг временски период со што се спречува создавањето на декубитални рани. Душекот е комбинација од 130 келии кои компресорот наизменично ги полни и празни, а со тоа врши постојана масажа на целото тело (не само на деловите кои се склони кон создавање декубит). Го опфаќа целиот кревет. Потрошувачката на струја е минимална.

Душекот е користен само неколку месеци.Град:
Скопје
Телефон:
072/302-662
Објавен на:
23.04.2019

ЦЕНА: 4000 мкд

Карактеристики:

Контакт

Име:
Диме Стеваноски
Град:
Скопје
Телефон:
072/302-662
Објавен на:
23.04.2019
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка