СЕЛЕКЦИОНИРАНИ ПЧЕЛНИ МАТИЦИ ,РОЕВИ ,МАТИЧЕН МЛЕЧ Д А Б Е С К И

ЦЕНА: 700 мкд

СЕЛЕКЦИОНИРАНИ ПЧЕЛНИ МАТИЦИ ,РОЕВИ ,МАТИЧЕН МЛЕЧ Д А Б Е С К И


ТОА НЕ Е СЕКОГАШ ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ НАЈДОБАР !
ПРВОКЛАСНИ ПЧЕЛНИ МАТИЦИ ОД МАКЕДОНСКАТА МЕДОНОСНА ПЧЕЛА И ВО 2016!

22 ГОДИНИ СО ВАС !

РЕПРОЦЕНТАР

ПЧЕЛАРСТВО

“ДАБЕСКИ“

ГОСТИВАР

Врши резервации и продажба на :

1.Селекционирани – високопродуктивни (,оплодени,тестирани и маркирани)пчелни матици од македонската медоносна пчела.-заклучно со специјален транспортно заштитен кафез-700 ден.

2.Иструментално осеменети / линиски селекционирани и опалит маркирани пчелни матици од Македонската медоносна пчела –APIS MELLIFICA MACEDONICA- заклучно со (матичен )одгледувачки лист и специјален транспортно заштитен кафез 1800 денари.

3.Неоплодени-немаркирани матици 300 ден.

4.Облагородени(зрели)матичници 200 ден.

-МАТИЦИТЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВААТ ПО НАЈСОВРЕМЕНА ЕВРОПСКА ТЕХНОЛОГИЈА СО ЗАГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ И ОДЛИЧНА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА.

-Матиците ќе бидат испорачани по договор или по редоследот на уплата и пријавување од средината на мај до средината на октомври.
Порана уплата значи посигурна испорака.
-Испорака лично од репроцентарот оплодителна станица во с.Вруток ГОСТИВАР или преку експрес пошта.
Резервации кај : Перо Дабески
Ул.Т.Јованоски 11
1230 Гостивар
Македонија
Мобил:070561835
http://reprocentar-pcelarstvodabeskigostivar.weebly.com/
http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/pedgr/ped_RS_2004.html
http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/pedgr/ped_AH_2004.html
http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/pedgr/ped_AH_2007.html
E-mail:apisdabeski@hotmail.com
http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/pe
http://www.apiherbal-dabeski.com/424854226Град:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016

ЦЕНА: 700 мкд

Карактеристики:

Контакт

Име:
Pero DABESKI
Град:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка