(богата празнична вечера и неограбичени алкохолни пијалоци)

ЦЕНА: 5400 мкд

(богата празнична вечера и неограбичени алкохолни пијалоци)


ВЕЛИГДЕН ВО СТРУМИЦА, МАКЕДОНИЈА!
(богата празнична вечера и неограбичени алкохолни пијалоци)
НАЈ ШАРЕНИ ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ВО СЈАЈ НА ХОТЕЛОТ ЦЕНТРАЛ И ТИВЕРИОПОЛ
Понудата важи за периодот од 29 април - до 02 мај 2016
Цената вклучува:
• 3 ноќевања со појадок во хотел "Тивериопол" и "Централ" 3 *;
• 2 стандардни вечери;
• 1 велигденска вечера;
• Надворешен паркинг;
• Wi-Fi;
• Туристичка такса и ДДВ;

СМЕСТУВАЊЕ:
• АПАРТМАНИ, 4 лица, 3 ноќевања – 5400 МКД
• ДВОКРЕВЕТНА СОБА, 2 лица, 3 ноќевања – 6000 МКД

• 2 доручека и 2 вечери во хотелот "Центлал" *** или хотел "Тивириопол" *** во Струмица;
• празнична Велигденска вечера со богато мени и музика во живо, неограничен алкохол
• водич услуги за дополнителни екскурзии по избор;

Наведените цени се по лице во евра на база ноќевање со појадок, вечера, надворешен паркинг, Wi-Fi, ДДВ, туристичка такса, осигурување.

доплата:
1. Деца до 7 години бесплатно сместување.
2. Лица над 9 години сместени на дополнително легло плаќа - 70% од цената за возрасен
3.Трансферите за секој град од Бугарија се договараат на база број патници и се плаќаат дополнително.

Хотел Тивериопол е лоциран во тивок и спокоен дел на градот, на само неколку минути пешачење до центарот на Струмица, град познат по прекрасната архитектура, инсфраструктура, многуте културни и спортски манифестации и најдобриот ноќен живот во Македонија.
Прекрасна околина, одличната храна, модерен дизајн, бесплатен безжичен пристап до интернет, го прават хотелот Тивериопол идеален како за бизнис, како и за туристички престој.
Сите простории во хотелот се климатизирани и целосно покриени со WiFi мрежа, кое им овозможува на гостите на хотелот да користат бесплатни интернет услуги. Корисниците кои не носат лаптопи можат да добијат пристап до интернет преку компјутер, кој се наоѓа во фоајето. Секој корисник има право на користење на принтер и факс.
Хотел Централ се наоѓа на 20 метри од пешачката зона во центарот на Струмица, со топ локација, место каде се наоѓаат сите атракции на градот, пабови, барови, ресторани, паркови, чаршии и Mall!
Цената не вклучува:
ДРУГИ АТРАКЦИИ и знаменитости исто така можат да се вклучат во зависност по ваша желбата !
Тврдината "Цареви кули" е јужно од градот Струмица, Езерото Дојран и соседните Стар и Нов Дојран, Црква "Света Богородица милостива" во с. Велюса, Комплексот цркви "Свети Леонтий" во с. Водоча, Колешенски водопад, црквата во гр. Радовиш - "Св. Троица "! На располагање е и македонски водич, можеме да ви го претставиме и целиот спектар на дискотеки, клубови, таверни, барови и места за прошетка во Струмица, како и нивната програма!
Попусти за возрасна група / цени:
- Ученици и студенти од 5 до 25 години /150 МКД
За резервација:
+389 78 998 748 - Viber - Strumica, Macedonia
skype; fashiong1
email: mytravelbgmk@gmail.com
ПРАЗНИЧНА ВЕЛИГДЕНСКА ВЕЧЕРА 2016!
МЕНИ:
салата:
Mешана салата (домати, краставици, зелка, морков, цвекло, зелена салата, модар патлиџан, маслинка)
мезе:
ладно мезе
(Свински врат, филе, кулен, пилешки гради, мисиркино филе, кашкавал, микс сирења со лук сос и зачини)
топло мезе
(Грав на фурна)
Главно јадење:
Јагнешко на фурна, пилешки стек, гарнир печен компир.
десерт:
сладолед
микс овошје
Безалкохолни пијалоци:
велигденски јајца
(Кока кола, швепс, сок портокал на браво, газирана вода и минерална вода)
Алкохолни пијалоци - неограничено по избор:

Наведените цени се за групи над 30 човекот, за индивидуални ноќевања контактирајте со нас.Град:
Струмица
Телефон:
078998748
Објавен на:
18.03.2016

ЦЕНА: 5400 мкд

Карактеристики:

Контакт

Име:
Наско Цанов
Град:
Струмица
Телефон:
078998748
Објавен на:
17.03.2016
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка