Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
ВОЗАЧ со Е категорија

ДГТ Идадија Инеженеринг Дооел е градежна компанија која постои од 1992 година,со континуиран развој во областа, и има потреба од:

Возач со Ц и Е категорија

Цена:По договор

   

Објавен на: 21.05.2020
Stolarija

Vrsam popravka na stolarija i mebel

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 18.02.2020
Негуватели/ки на деца, негуватели/ки на возрасни и домашни помошници

Агенција од Скопје, која нуди услуги за грижа и нега на деца, возрасни лица и лица за одржување на домаќинство за истата цел има потреба од дадилки, негувателки за возрасни и домашни помошници во д...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 14.02.2020
АРМИРАЧИ

ДГТ Идадија Инженеринг Дооел Скопје е градежна компанија која постои од 1992 година, со два армирачки погони.
Заради зголемен обем на работа потребни се армирачи за работа во армирачки погон.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 05.02.2020
ВОЗАЧ

ДГТ Идадија Инеженеринг Дооел е градежна компанија која постои од 1992 година,со континуиран развој во областа, и има потреба од:

Возач со Ц и Е категорија

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 31.01.2020
Работници за пвц столарија и сигурносни врати

Друштвото за производство трговија и услуги ВЕКТОР про ДООЕЛ Скопје, со основна дејност производство на ПВЦ столарија и производство на Сигурносни врати има потреба од работници за ПВЦ столарија и ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 14.01.2020
Грижа и нега на деца, грижа и нега на возрасни лица и одржување на домаќинство

Компанијата нуди можност за трајно или привремено вработување, во зависност од потребите на клиентите и кандидатите.
Сите заинтересирани можат да аплицираат со испраќање на своите биографии на е-м...

Цена:15.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 18.11.2019
Фирма за интериер има потреба од проектанти со компјутерско цртање

Фирма за изработка на интериер има потреба од проектанти со познаванје на arhicad , 3Max .....

Цена:22.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 16.11.2019
SFI - FREE INTERNET BUSINESS OPPORTUNITY

Реномирана компанија од USA, SFI (Strong Future International) со долгогодишно искуство во оn-line работењето, бара соработници во областа на интернет маркетингот за работа од дома.
Услов е да сте...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 25.10.2019
Personal za rabota

Igroteka Vo svetot na decata ima potreba od personal za rabota. CV i fotografija ispratete na mail igroteka1@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 28.09.2019
plata od 3000 do 5000$ rabota vo irak i afganistan

rabota vo irak i afganistan plata od 3000 do 5000$ mesecno slobodni rabotni pozicii:kuvar,pomosnik vo kujna,opst rabotnik,sef na opsti rabotnici,soferi na kamioni,peralna,stolari,vodoinstalateri pr...

Цена:1.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 26.08.2019
Prodavacka

Optika RETINA

Цена:20.000 ден.

   

Објавен на: 06.07.2019
Се вработуваат фарбар и општ работник

Се вработуваат фарбар и општ работник за работа со ковано железо. Контакт 070 227 698

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 27.06.2019
Rabota Preku Internet Od Doma

Можност за работа преку интернет ОД ДОМА.

Се работи за најдобриот PTC (Paid to click) сајт кој постои од 2016 година.Сопственикот на овој сајт е 100% докажан интернет маркетер кој својата легити...

Цена:По договор

   

Објавен на: 23.05.2019
Транспортна фирма има потреба од возачи

Транспортна фирма има потреба од возачи за внатрешен транспорт во Европа .
Кандидатите потребо е да имаат:
- возачка дозвола „ Е “ категорија
- работно искуство мин . 1 година

Цена:По договор

Штип
 

Објавен на: 18.05.2019
Сезонска работа во Грција

За потребите на Хотел во Грција потрбни се луѓе за следниве позиции:

-Келнер/ки
-Рецепционер/ка

Цена:По договор

   

Објавен на: 01.05.2019
Барам жена/маж за чување на хендикепирано дете

Потребна ми е личност за чување на детето во неделите ,а постои можност за договор и за повеќе денови во месецот(после пладне)Плата по договор.тел.070/384-771- Диме

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.03.2019
Se bara majstor nozar

Pecatnicata Propoint Dooel ima potreba od majstor-nozjar (so rabotno iskustvo).
Plata po dogovor Informacii na e-mail: aleksandar@propoint.com.mk

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 12.03.2019
GERMANIJA BARA RABOTNICI

ПРИВАТНО ПОСРЕДУВАЊЕ ЗА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА.
ПРЕДНОСТ ИМААТ ЛИЦА КОИ ИМААТ ПОЗНАВАЊЕ НА ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК.
ПОЗИЦИИ-
ЗАНАЕТЧИИ, БРАВАРИ,СТОЛАРИ,МОЛЕРИ,ГИПСЕРИ,ЕЛЕКТРИЧАРИ,ВОДОИНСТАЛАТЕРИ,ПЕКАРИ,З...

Цена:2.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 22.01.2019
Stolar vrsime popravki na sekakov vid stolarija, mebel i drugo

Popravka na vrati, prozori, masi, stolici, kreveti, kujni i drugo

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.12.2018
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка