Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Се бара салатер/ка

Угостителски објект од Скопје има потреба од салатер/ка за склучување на редовен работен однос. Огласот важи за кандидати со или без работно искуство.

Контактирајте не на телефонскиот број 3/12...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 17.01.2017
Работа и заработка од дома

Почитувани Ве молам не бидете скептици имате ли желба да работите и заработите? Американска компанија 19 години на пазарот бара соработници за сериозна работа. Доколку ви треба работа Ве молам сери...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 15.01.2017
ВРАБОТУВАМЕ ПРОМОТЕРИ

Реномирана издавачка куќа вработува

АГЕНТИ ЗА ПРОДАЖБА (Презентери)
За работен ангажман - продажба на книги- енциклопедии

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 16.12.2016
se bara personal za rabota

slatkarnica bara personal za vo prodazba i za vo kulna

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 11.12.2016
Baram devojki za rabota

Potrebni se devojki za rabota vo butik za svadbeni pokani,vo centar Skopje

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 05.12.2016
Se baraat kelneri/ki za rabota

Nov restoran vo strogoot centar na Skopje vrabotuva kelneri/ki.Info na t 070674111 ili 070362117

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 03.12.2016
Се бара продавачка за во прафимерија РЕФАН

Рефан има потреба од продавачка.
Потребно е ССС и познавање на англиски јазик.
Предност ќе имаат лица со работно искуство со каса и искуство во трговија.
CV да се испраќаат на е-маил remipandoo@...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.12.2016
Вршам водоводни и електричарски поправки

Менувам санитарии, чистам бојлери, вршам поправки на чешми и батерии, поправам електрични дефекти

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 09.11.2016
Оглас за вработување

Работете без стресни ситуации и без шеф.
Сами одлучете за вашето работно време.
Примајте редовна и солидна месечна заработка.
https://goo.gl/n6HTjM

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 21.10.2016
Devojce za rabota

Se bara devojka za rabota vo igroteka. CV i fotografija ispratete na mail igroteka1@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 20.10.2016
Дистрибутер-комерцијалист

Се бара комерцијалист-дистрибутер, со одлична способност за комуникација и продажба, подготвен за тимска работа во динамична средина. Предност на кадидати со искуство од област на дистрибуција на...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 19.10.2016
smetkovoditel

Stranska firma ima potreba od smetkovoditel.
Prednost imaat kandidati so visoko obrazovanie, iskustvo i poseduvanje sertifikat za ovlasten smetkovoditel. Cv-ijata da se isprakjaat na mail rabotao...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 19.10.2016
slatkarnica ima potreba od novi vrabotuvanja

se bara personal za vo kujna i vo prodazba

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 12.10.2016
Beauty studio KS Sany vrabotuva personal

Potrebni kozmetičarki i frizerki so rabotno iskustvo. Plata po dogovor.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 12.10.2016
Osoba so Iskustvo za Perenje i Peglanje za treta smena vo Peralna "Tip Top"

Poradi zgolemen obem na rabota potrebna ni e zenska ili Maska osoba so iskustvo za Perenje i Peglanje na hotelski i restoranski carsavi i peskiri vo profesionalno hemisko "Tip Top" za TRE...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 04.10.2016
Работа во Германија за доктори и медицински сестри

Болници во Германија имаат потреба од медицински сестри и специјализирани доктори.
Потребно познавање на германски јазик Б1 степен.
Бесплатно аплицирање и добивање на работна виза.
Доколку сте з...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.10.2016
Sobarka vo Hotel Vlaho

Hotel Vlaho Skopje ima potreba od sobarka.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.09.2016
Se bara KUKJNA POMOSNICKA

Semejstvo bara KUKJNA POMOSNICKA - zenska licnost na vozrast od 25-40 god so prethodno rabotno iskustvo vo vodenje na domakjinstvo.
Liceto e predvideno da: cisti, pegla, gotvi i pazari 5 rabotni...

Цена:12.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 18.09.2016
Потребен е бравар за работа со инокс

Потребен е аргонски заварувач / бравар со работно искуство со огради и гелендри од инокс. Контакт 070 227 698

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 14.09.2016
СЕ БАРА ФАРБАР СО РАБОТНО ИСКУСТВО

Се бара фарбар со работно искуство за работа со ковано железо. За сите по детални информации исконтактирајте не на 0782234642.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 22.08.2016
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка