Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Se baraat trojca rabotnici i eden pravnik/cka so poznavanje na turski jazik

Firma za uvoz izvoz so sediste vo Staklara ima potreba od trojca magacinski rabotnici i eden pranik/cka so poznavanje na turski jazik.Site kandidati koi se zainteresirani mozat da ispratat cv na sl...

Цена:15.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 12.06.2017
PVC Majstor

Na firma ,MONI' i e potreben majstor za izrabotka na PVC i aluminiumski prozorci i vrati so najmalku 2 godini rabotno iskustvo, vozachka dozvola od B kategorija i volja za rabota. Site zainter...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 06.06.2017
Столарска фирма има потреба од столари со искуство

Фирма за изработна на интериер има потреба од столари со искуство

Цена:100 ден.

   

Објавен на: 31.05.2017
Posao u Njemacka

Mladi bracni par Iz Njemacke (kod Ingolstadta)trazi kucnu pomocnicu.Trazi se osoba vrijedna,povjerljiva i pouzdana s iskustvom.Stan i hrana osigurani.Zivotopis sa slikom slati na, od odma. E-Mail: ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 30.05.2017
Dadilja - dadilka

Potrebna je dadilja za cuvanje 4.godisnjeg decaka. Dnevne obaveze ukljucuju vaspitno-obrazovne aktivnosti, ishranu, oblacenje, smisljene igre, setnje, pratnja do vrtica (moguc i kratak boravak u vr...

Цена:200 €

Скопје
 

Објавен на: 30.05.2017
BARAM MOLERI

Molerska firma ima potreba od moleri majstori so i bez rabotno iskustvo. info na tel: 070-826-869

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 19.05.2017
МАЈСТОР за ГИПС КАРТОН

Се бараат мајстори за гипс картон.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 15.05.2017
RABOTA VO GERMANIJA SO EU PASOS

Poradi otvaranje na uste eden Magacin, se otvara moznost za kandidatite samo za so ANGLISKI JAZIK normalno pozelno e i Germanski
Se baraat rabotnici za vo germanija okolina Minhen i Freiburg isklu...

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 14.05.2017
Se bara dadilka za novorodence

Dadilka za novorodence, start na rabota od 01.08.2017. Rab. mesto vo Avtokomanda. Soliden angliski jazik e zadolzitelen, bidejki majkata e strankinja. 8 rab saati od ponedelnik do petok. plata po d...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 05.05.2017
Кафе бар има потреба од келнер/ка и шанкер/ка

Кафе бар од Скопје има потреба од келнер/ка и шанкер/ка за склучување на редовен работен однос. Огласот важи за кандидати со и без работно искуство.

Контактирајте не на телефонскиот број 3/123-...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 20.04.2017
Kafe sendvicara

Kafe sendvicara ima potreba od personal za rabota tel za kontakt 078/220-964

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 18.04.2017
Imame potreba of higienicarki

Firma za cistenje ima potreba od personal za odrzavanje na higiena vo vlezovi

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 12.04.2017
Се бара фитнес инструктор

Студио за вежбање Фит Фемили има потреба од женки иснструктор за вежбање.
Потребни квалификации : завршено средно фискултурно образование или стекнато искуство во спортот.

Пратето го вашето C...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 27.03.2017
Medicinska sestra

Se bara medicinska sestra so polozen drzaven ispit za rabota vo PZU. Ispratete CV na drsnezana@mt.net.mk

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 22.03.2017
Kafe sendvicara COOL

Kafe sendvicara Cool ima potreba od personal za rabota.
Informacii na tel 078220964 i e- mail: coolsoccercool@gmail.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 13.03.2017
РАБОТНИЧКИ ЗА ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ И ВОДЕНО ПЕРЕЊЕ

СЕ БАРААТ РАБОТНИЧКИ ЗА РАБОТА ВО ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ И ВОДЕНО ПЕРЕЊЕ НА АЛИШТА

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 28.02.2017
Rabota za Skaradzija/ka so Iskustvo

Potreben Skaradzija/ka so Iskustvotel:070 515 447skoje

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.02.2017
PUBLIC ANOUNCEMENT FOR JOB COACHES IRHOM TOPAANA - SKOPJE

PUBLIC ANNOUNCEMENT FOR RECRUITMENT OF JOB COACHES
in Skopje (Cair-Topaana)

7 February 2017

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.02.2017
PUBLIC ANNOUNCEMENT FOR RECRUITMENT OF CHILD CARER in Skopje-Topaana (Cair)

7 February 2017

The project: "Fit for the future", funded by the EU, started with implementation from 24 December 2016 and will last 12 months. The project is implemented by a consorti...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.02.2017
Se bara sivacka za vo krojacki salon vo Aerodrom

Se bara sivacka za vo krojacki salon vo Aerodrom pozadi Kapitol, so predhodno rabotno iskustvo. Plata po dogovor, povekje info na tel 078277900 Zane

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 24.01.2017
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка