Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
dete gledachka

jas sum vozrasna zena nepushach baram rabota kako dete gledachka vo stranstvo

Цена:10 ден.

Струмица
 

Објавен на: 10.03.2015

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 06.03.2015
zavaruvac

baram rabota kako zavaruvac elektro i c02

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 01.03.2015
baram rabota

Seriozna zena bara da cuva dete od 3-6 god,moze i so skrateno vreme,pricuvuvam i noce po potreba,kao i pomos za stari podvizzni lica

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.02.2015
Барам работа како бејбиситерка

Барам работа како бејбиситерка, знам англиски и имам искуство

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 25.02.2015
gletuvanje i molerisuvanje

gletuvanje i molerisuvanje na zidovi brzo kvalitetno za povekje informacii pobarajte ne 078928446

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 23.02.2015
Грижа и чување дете

ЧУВАЊЕ НА ДЕТЕ ОД 3-6 ГОД. ОД ОКОЛИНА НА КАРПОШ


kserafimoska@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 22.02.2015
baram rabota

baram rabota so bg imam rabotno iskustvo 12 god kako zidaro tesar imam raboteno vo siti plaza i pera konstrasen momentalno vo crna gora a baram rabota za vo germanija moze i gip abrip posto imam r...

Цена:По договор

   

Објавен на: 22.02.2015
baram rabota

baram rabota kako sofer gi imam kategoriite B.C.E a isto taka imam polagano i iskustvo so gradezni masini tel 070 428 012 i 078 428 015

Цена:100.000.000 ден.

Штип
 

Објавен на: 18.02.2015
Cistenje

Cistam kuki stanovikancalarii i drugi delovni obiekti po prifatliva cena

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 11.02.2015
Baram rabota za negovatelka

Seriozna zena bara rabota za cuvanje na stari podvizni zenski osobi.Samo za seriozni ponudi.

Kontakt tel:078-709-736

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.02.2015
Кровови и поправка

Кровови и Поправка
Влага хидроизилација
Олуци Чистење
Оџачи Ѕидање чистење

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 27.01.2015
Барам работа како шминкер

Сериозна личност бара сериозна работа како шминкер (со 4г.искуство) во козметички салон во реон на град Куманово. Работно искуство како фризер (само фенирање, пеглање коса, локни). Првичен контакт ...

Цена:9.000 ден.

Куманово
 

Објавен на: 16.12.2014
BARAM RABOTA SO Gletuvanje i Krecenje

Izrabotuvme sekakov vid na molero farbarski osllugi Molerisuvanje gletuvanje stiropol mreza lepak aprip/glett.
072 551 255

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 08.12.2014

Цена:По договор

   

Објавен на: 30.11.2014
Барам работа-чување дете

Чувам дете во Скопје.
Имам познавања од англискиот јазик.

Цена по договор.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 13.11.2014
baram rabota

hitno baram rabota sofer cuvar moze i da dogleduvam staro lice imam poznavanje odlicno na angliski jazik samo seriozni ponudi

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 04.11.2014
sekretarka

baram rabota kako sekretarka,telefon za kontakt 072642106

Цена:18.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 04.11.2014
baram rabota sekretarka

baram rabota kako sekretarka,broj za kontakt 072642106

Цена:16.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 24.10.2014
ВОЗАЧ СО Е и D , БАРА РАБОТА

ВОЗАЧ СО Е и D ,СО ИСКУСТВО, АДР , ТАХО КАРТИЦА.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 20.10.2014
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка