Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
BARAM RABOTA

Rabitno iskustvo vo pecatnica 10 godini.
Odel Priprema za pecat. Poznavanje za Adobe paketite i Corel Draw ( do posledno x7, sega pred nekoj den izleze. )
Drugi iskustva vo ISP ( Internet Securi...

Цена:15.000 ден.

Прилеп
 

Објавен на: 14.04.2014
Ozbilna i familijarna zena so iskustvo bara rabota kako kukna pomosnicka

Ozbilna i familijarna zena so iskustvo bara rabota kako kukna pomosnicka vo familijarni kuki vo domasni i stranski semejstva.
Kontakt 077/550-517

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 04.04.2014
Seriozna i familijarna zena bara rabota kako kukna pomosnicka

Seriozna i familijarna zena bara rabota kako kukna pomosnicka,cistenje i odrzuvanje na firmi i apartmani.
Kontakt:077/550-517

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 04.04.2014
familijarna zena cuvam stari licnosti

Ozbilna i familijarna zena cuvam stari licnosti kako i pomos vo nivnite domakinstva.
Kontakt:077/549-935

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 04.04.2014
work experience as a housekeeper

Serious woman with a family and work experience as a housekeeper requires job in foreign and domestic families.
Complete hygiene in the home and your wardrobe.Kontakt : 078/273-460

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 04.04.2014
ITNO BARAM RABOTA

IMAM 26 GOD,MI TREBA RABOTA VO BUTIK,ILI SLICNO

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 02.04.2014
УГОСТИТЕЛСКИ РАБОТНИК (КЕЛНЕР)

Барам работа како угостителски работник (келнер, позади мене имам искуство од 8 години, одлично познавам компјутери и англиски јазик. Лојален и одговорен сум.
Имам работено на повеке места...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 28.03.2014
Elektricar bara rabota vo Stranstvo...

Elektro instalater bara rabota vo Eu

Цена:1 ден.

   

Објавен на: 27.03.2014
Барам работа - чување дете!

Жена со повеќегодишно искуство бара работа за чување на дете во вашиот дом.

Контакт на телефон 075/623-127

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 17.03.2014
Искусна шивачка

Искусна шивачка во К.Вода шие дома,квалитетно, по мерка и за бутици-по договор.Тел.072623903

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 13.03.2014
Раководител меѓународен превоз на стока

Рендерирање сертификат за професионална компетентност на раководител на транспортна дејност, за меѓународен превоз на стока. Детектира и водам фирми во Бугарија
+359988978981 Атанасова

Цена:500 €

Скопје
 

Објавен на: 27.02.2014
Барам сезонска работа

Барам сезонска работа во земјава и во странство. Имам 32 години по професија сум дипломиран менаџер по туризам и угостителство со македонско државјанство.

Цена:10 €

Штип
 

Објавен на: 27.02.2014
Bravarija *Zavaruvac*

Baram Rabota po moznost vo stranstvo
zavaruvam so CO2 i elektricen aparat

Diplomiran bravar

Цена:По договор

Струмица
 

Објавен на: 24.02.2014
Baram rabota

Baram rabota,po moznost butik ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 20.02.2014
baram rabota

baram kakvo bilo rabota ili za higiena ili higienicarka vo tetovo

Цена:По договор

Тетово
 

Објавен на: 19.02.2014
Baram rabota

Baram rabota vo butik,i sl povrzano so ovaa kategorija

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 19.02.2014
Dadilka-cuvanje na deca vo stranstvo

Ozbilna zena , obrazovana , majka na dve vozrasni deca , dobro vospitani ,nepusac baram rabota da cuvam deca i toa isklucivo vo stranstvo.Pozdrav

Цена:По договор

Струмица
 

Објавен на: 15.02.2014
servis na klimatizeri,montaza na istite,parno,solarna

servis na split sistem klima uredi,povolno prodazba na polovni i toa 3,5;5,5 i 7 kw.Izvedba na parno greenje so solarna so avtomatika.Instalacija so ALplast ili so Bakar.

Цена:По договор

   

Објавен на: 03.02.2014
Gradezen inzener so B-ovlastuvanje za izvedba

Gradezen inzener so 7g rabotno iskustvo, ovllastuvanje B - za izvedba, programi AUTOCAD ARCHICAD12 ARTLANTIS, bara soodveten angazman vo privatna gradezna firma.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.02.2014
nega na stari lica, cuvanje deca, pomos doma

Seriozna zena bara rabota za nega i cuvanje na podvizno staro lice, cuvanje decinja ili pak za pomos i odrzuvanje na vasiot dom. Imam dolgogodisno iskustvo vo ovaa rabota. Ve molam samo seriozni ponudi.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 23.01.2014
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка