Sliki maslo na platno Divna Pesikj

ЦЕНА: 3000 €

Sliki maslo na platno Divna Pesikj


Продаваме оригинални, потпишани уметнички дела - слики, масло на платно, на сликарката Дивна Пешиќ.
Дивна Пешиќ е современа сликарка, македонска шампионка во стрелање и учесничка на две Олимпијади.
Живее и работи во САД. Има преку 20 самостојни и групни изложби во Скопје, Њујорк,
Мајами, Вашингтон, Париз, Дизелдорф, Љубљана, Истанбул и др.
Добитничка е на American Art Awards награди во: 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2017, 2018 и 2019.
За повеќе информации, стоиме на располагање.
Teл. 070217763Име:
Град:
Skopje
Телефон:
070217763
Објавен на:
01.11.2019

ЦЕНА: 3000 €

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
Zoran N
Град:
Skopje
Телефон:
070217763
Објавен на:
01.11.2019
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

Маси*Столици*Клупи*Жардињери

Се продаваат:
- маси (ниски и високи) = 3500 МКД/парче.
- столици (високи) = 1500 МКД/парче
- столици (ниски) = 600 МКД/парче и 300 МКД/парче.

Цена:По договор


Објавен на: 02.11.2019
Изработка на семинарски и есеи

Изработувам семинарски и есеи,магистерски трудови од секоја област, професионално и во најкус временски рок. И на англиски јазик. Цена по договор, во зависност од темата и обемот.

Цена:По договор


Објавен на: 01.11.2019
Куќа на атрактивна локација во Влае

Се продава куќа на атрактивна локација до кејот на Вардар во Влае, погодна за инвеститорина колективни станбени објекти, како и за луксузен објект за семејнодомување.Површина на градежната парцела:...

Цена:По договор


Објавен на: 29.10.2019
Arhitekt

Potreben e arhitekt so iskustvo za rabota na hotel vo izgradba.

Цена:По договор


Објавен на: 29.10.2019
СТАН ВО ЦЕНТАР

Се издава двособен стан во Центар. На одлична локација, наспроти Зоолошка градина. Има две соби и посебна кујна. Станот е целосно опремен, приклучен е на централно греење, има клима.

Цена:По договор


Објавен на: 23.10.2019

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка