APIHERBAL ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST

ЦЕНА: 5700 мкд

APIHERBAL ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST


Против импотенција,машки стерилитет,слаба сперма,мал број на подвижни сперматозоиди,нарушена ерктилна функција.
за мажи FOR MAN Heracleum spondylium-koren od meckina sepa,Tribulus terestris-Babin zab
Trigonela foenum graceum-Piskavica /grcko seme
,мечкина шепа
, бабин заб
, пискавица
,анасон
, чубрица
босилек , лист од бреза
коприва

Eliksir za plodnost: 1 kg.proleten med,100 grama fermentiran polen -perga,10 grama maticen mlec,20 grama propolis.

http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

1кг. пролетен мед
10гр. матичен млеч
100 гр. ферментиран полен -перга
20 гр, прополис

Се меша се заедно и се јаде по 2-3 пати дневно по едно дрвено/пластично лажиче. (двата партнера)

* * * * * * * * *
http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

за жени (со хомронален дисбаланс, штитна жлезда, нередовен циклус)

ајдучка трева
мацина трева -ocajnica-Marrubium vulgare (white horehound or common horehound)
бисерок -alchemila vulgaris
мајчина душица
невен
лист од капина
лист од малина
пискавица ,Vitex agnus castus

effective treatment for male and female infertility

wirksame Behandlung für männliche und weibliche Unfruchtbarkeit
un traitement efficace de l'infertilité masculine et féminine
эффективным средством для лечения мужского и женского бесплодия

učinkovit tretman za muške i ženske neplodnosti ,erkek ve kadın kısırlığı için etkili bir tedavi ,trattamento efficace per la sterilità maschile e femminile ,αποτελεσματική θεραπεία για την ανδρική και γυναικεία υπογονιμότητα ,trajtim efektiv për infertilitetit mashkull dhe femër ,علاج فعال للعقم الذكور والإناث ,tratamiento eficaz para la infertilidad masculina y femenina ,有效治疗男女不孕不育 ,effektiv behandling för manlig och kvinnlig infertilitet http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI ефикасна терапија кај машки и женски стерилитет

http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiIГрад:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016

ЦЕНА: 5700 мкд

Карактеристики:

Град:
 Гостивар

Контакт

Име:
Pero DABESKI
Град:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

LEKOVITI BILKI,KREMI,MASTI I MELEMI -Natural Pharmacy DABESKI

-ПРИРОДНА АПИБАЛЗАМ КОЗМЕТИКА БЕЗ СИНТЕТИЧКИ КОНЗЕРВАНСИ И АДИТИВИ/КРЕМИ ,МАСТИ И МЕЛЕМИ НА БАЗА ОД ПРОПОЛИС,МАТИЧЕН МЛЕЧ,ПЧЕЛИН ВОСОК И ЛЕКОВИТИ БИЛКИ НАМЕНЕТИ ЗА НЕГА И ЗАШТИТА НА КОЖАТА И ТЕЛОТО...

Цена:300 MKD


Објавен на: 15.02.2016
БАБИН ЗАБ - TRIBULUS TERRESTRIS

HERBA od BABIN ZAB Tribulus Terrestris.PRIRODEN BIOSTIMULATOR.
Go zgolemuva nivoto na hormonite :testosteron,LH,DHEAi estrogenot.Ja zgolemuva snagata i intenzivnata izgradba na muskulnoto tkivo.Pr...

Цена:300 MKD


Објавен на: 15.02.2016
МАТИЧЕН МЛЕЧ,ПЕРГА,ПРОПОЛИС,МЕД ,ЛЕКОВИТИ БИЛКИ

Локација: Гостивар
Производи : Прехрамбени производи
ПРИРОДНИ ПЧЕЛНИ И БИЛНИ ПРОИЗВОДИ МАТИЧЕН МЛЕЧ ФЕРМЕНТИРАН ПОЛЕН ПЕРГА ПРОПОЛИС ПЧЕЛИН МЕД ЛЕКОВИТИ БИЛКИ ПРЕПАРАТИ КРЕМИ МАСТИ И МЕЛЕМИ
НАЧ...

Цена:150 MKD


Објавен на: 15.02.2016
LEKOVITI BILNI KAPKI PROTIV VISOK SEKER VO KRVTA

НАЈЕФИКАСНИ БИЛНИ КАПКИ ПРОТИВ ВИСОК ШЕЌЕР ВО КРВТА. ПРИРОДЕН АНТИХИПЕРГЛИКЕМИК ТОНИК АНТИДИЈАБЕТИК АНТИПИРЕТИК ДИУРЕТИК АНТИХИПЕРТЕНЗИВ АНАЛГЕТИК И АНТИДИJАРЕИК.

Цена:1.200 MKD


Објавен на: 15.02.2016
СЛАДОК ПЕЛИН -ARTEMISIA ANNUA- SLADOK PELIN

Слаткиот пелин е добро познат хербален лек кој се користи од пред неколку векови во кинеската медицина по своите исклучително лековити својства. Се користи како анти-вирусен, анти-бактериски, анти-...

Цена:700 MKD


Објавен на: 15.02.2016

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка