Лектор

ЦЕНА: По договор

Лектор


Овластен лектор по македонски јазик, врши лекторирање и јазично уредување на секаков вид текстови и документи каде што се бара службена употреба на македонскиот стандарден јазик (текстови, книги, ТВ-презентации и содржини, семинарски и дипломски работи, магистерски или докторски трудови, медицински упатства, прирачници, брошури, законски прописи и акти, секаков вид списанија, како и сите видови преводи). Цената е според договор во зависност од обемот на материјалот и рокот за којшто треба да се сработи. На ваше барање ќе добиете уверение за положен испит за лектор заверено на нотар и изјава дека текстот е лекториран со печат и потпис.Име:
Град:
Скопје
Телефон:
075 688 249
Објавен на:
29.05.2018

ЦЕНА: По договор

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
Петре
Град:
Скопје
Телефон:
075 688 249
Објавен на:
18.04.2018
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

parketarski uslugi

mestenje na parket tarket laminat patoz
struganje poliranje lakiranje izramnuvanje na kosulica

Цена:2 MKD


Објавен на: 22.04.2018
работа

столар монтер
склопување плочест мебел
склопување увозен мебел

Цена:По договор


Објавен на: 21.04.2018
Изработка на трудови/семинарски/дипломски/магистерски

Помош при изработка на научни трудови преку употреба на сите стандарди и потребни стилови на изразување во областа на академската писменост и методологијата на научно истражување.Помош при изработк...

Цена:По договор


Објавен на: 19.04.2018
Lektor

Овластен лектор по македонски јазик со работно искуство и со печат за издавање потврда за лекториран текст, лекторира докторски дисертации, магистерски трудови, преводи на филмови, стручна литерату...

Цена:По договор


Објавен на: 26.09.2016
Лектор по македонски јазик - ЛЕКТУРА - Овластен лектор

Овластен лектор по македонски јазик, со положен лекторски испит, врши лекторирање (јазична редакција) на семинарски работи, магистерски или докторски трудови, реклами, административни документи, ре...

Цена:По договор


Објавен на: 28.11.2012

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка