БАБИН ЗАБ - TRIBULUS TERRESTRIS

ЦЕНА: 300 мкд

БАБИН ЗАБ - TRIBULUS TERRESTRIS


HERBA od BABIN ZAB Tribulus Terrestris.PRIRODEN BIOSTIMULATOR.
Go zgolemuva nivoto na hormonite :testosteron,LH,DHEAi estrogenot.Ja zgolemuva snagata i intenzivnata izgradba na muskulnoto tkivo.Protiv slabost na muskulite i tetivite,erektilna disfunkcija,impotencija,slaba sperma,mal broj na podvizni spermatozoidi,neplodnost,namaleno libido,menstrualni bolki,frigidnost,ja regulira ovulacijata,klimatericni tegobi,.Go namaluva holesterolot,i ja regulira rabotata na crniot drob,bubrezite i kardiovasskularniot sistem .Kaj sportistite ja zgolemuva silata i izdrzlivosta .
--------------------------------------------------------
Koren od meckina sepa- FOR MAN Heracleum sphondylium L.
Protiv imotencija,maski sterilitet,slaba sperma,mal broj na podvizni spermatozoidi,infekcija na polovite organi,narusena erektilna funkcija,za jaknenje na muskulite,iznemostenost,gastritis,dijarea,grcevi,nervoza,skleroza,seborea.
---------------------------------------------------------
Grcko seme ,piscavica -Trigonella foenum -graceum.PRIRODEN TONIK ,DIGESTIVEN STIMULANS i AFRODIZIJAK.
Protiv neplodnost ,maski i zenski sterilitet,slaba sperma,impotencija/anemija/slabokrvnost,menstrualni problemi /bolna i neuredna menstruacija,hormonalni problemi,grcevi,post simptomi na menopauza/,groznica,.Za jaknenje na oslaben i iscrpen organizam.Go regulira secerot vo krvta ,pomaga vo gubenje na tezinata i detoksikacija na organizmot.Protiv belodrobni zaboluvanja ,sinusitis ,astma,grip,nastinka,kaslica,slab apetit,anoreksija,bolki vo stomakot,;ir na zeludnikot i dvanaesetpoalacnoto crevo,,naduenost i gasovi vo stomakot i crevata,holesterol,lipidi i trigliceridi,celulit,srcevi zaboluvanja,arterioskleroza,neurostenija,reomatski zaboluvanja,rahitis,isijas,spondiloza.
https://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiIГрад:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016

ЦЕНА: 300 мкд

Карактеристики:

Град:
 Гостивар

Контакт

Име:
Pero DABESKI
Град:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

Se prodava plac so izgradena kuka vo centarot na Gevgelija

Karakteristiki :

Vkupna povrsina na placot 590m2

Цена:100 EUR


Објавен на: 20.10.2016
LEKOVITI BILKI,KREMI,MASTI I MELEMI -Natural Pharmacy DABESKI

-ПРИРОДНА АПИБАЛЗАМ КОЗМЕТИКА БЕЗ СИНТЕТИЧКИ КОНЗЕРВАНСИ И АДИТИВИ/КРЕМИ ,МАСТИ И МЕЛЕМИ НА БАЗА ОД ПРОПОЛИС,МАТИЧЕН МЛЕЧ,ПЧЕЛИН ВОСОК И ЛЕКОВИТИ БИЛКИ НАМЕНЕТИ ЗА НЕГА И ЗАШТИТА НА КОЖАТА И ТЕЛОТО...

Цена:300 MKD


Објавен на: 15.02.2016
APIHERBAL ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST

Против импотенција,машки стерилитет,слаба сперма,мал број на подвижни сперматозоиди,нарушена ерктилна функција.
за мажи FOR MAN Heracleum spondylium-koren od meckina sepa,Tribulus terestris-Babin ...

Цена:5.700 MKD


Објавен на: 15.02.2016
LEKOVITI BILNI KAPKI PROTIV VISOK SEKER VO KRVTA

НАЈЕФИКАСНИ БИЛНИ КАПКИ ПРОТИВ ВИСОК ШЕЌЕР ВО КРВТА. ПРИРОДЕН АНТИХИПЕРГЛИКЕМИК ТОНИК АНТИДИЈАБЕТИК АНТИПИРЕТИК ДИУРЕТИК АНТИХИПЕРТЕНЗИВ АНАЛГЕТИК И АНТИДИJАРЕИК.

Цена:1.200 MKD


Објавен на: 15.02.2016
СЛАДОК ПЕЛИН -ARTEMISIA ANNUA- SLADOK PELIN

Слаткиот пелин е добро познат хербален лек кој се користи од пред неколку векови во кинеската медицина по своите исклучително лековити својства. Се користи како анти-вирусен, анти-бактериски, анти-...

Цена:700 MKD


Објавен на: 15.02.2016

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка