sobi so kupatilo i so pogled na ezero 7 €вра po lice so terasa studio Ohrid apartmani Racha vila smestaj смештај соби апартмани студио куќа Охрид

ЦЕНА: 400 мкд

sobi so kupatilo i so pogled na ezero 7 €вра po lice so terasa studio Ohrid apartmani Racha vila smestaj смештај соби апартмани студио куќа Охрид


СЛОБОДНИ ТЕРМИНИ проверете на: https://ohridlakeview.gdenamore.com

Соби со купатило студио за 7 €вра по лице со поглед на езеро и тераса во Охрид над Билјанини извори

Youtube видеото - од тераса со поглед: https://www.youtube.com/watch?v=Fk16QBhpaN4

Тип на сместување:
- Студио ( со сопствено купатило, тераса со уникатен поглед на езерото и градот-погодно за дочек на денот со утриснко кафе, плинска боца со рингла, кујнски прибор за јадење и пиење, 1 брачен кревет-димензии 200 см х 180 см - погодно за парови) или
- Апартман 30м2 -еднособен (со 3 брачни кревети + 1 тросед со пуштање, погоден за фамилија до 7 членови)

Google Maps локација, клик на линк: https://goo.gl/maps/nGMJ3ZK2brzgYw1c8

Контакт и Резервации преку мобилен и viber: 070556578 Гоце
емаил: goce3d@yahoo.com
facebook, messenger: https://www.facebook.com/gocegjorsheski

Резервација со уплата на аванс на трансакциона сметка заради ваша и наша сигурност!

ЛОКАЦИЈА: Villa Ohrid Lake View, Racha, Ohrid, 380м над Билјанини Извори

ЦЕНИ – 400 денари по лице за 1 ноќ во текот на целата година / min. 14 евра за 1 ноќевање во студио

Во цената е вклучено бесплатно :
• Wi-Fi бесплатен интернет
• сопствено купатило во секоја соба со 24/7 топла вода
• посебна тераса со маса, столови и прекрасен поглед на градот и езерото од секое студио-апартман
• mini фрижидер • чајна кујна со плински уред со 1 рингла за припрема на брзи јадења и за кафе, опремена со ѓезве, филџани, прибор за јадење, тањири, садови за готвење и чаши за пиење кафе и сокови • неонско светло против комарци, муви и други бубачки • големо огледало • плакар за облека • ПВЦ ролетни за светлосна и топлотна изолација • ТВ со дигитален приемник со бесплатни програми
• Заштита од сонце со зелена мрежа за сенка (прилагодлива по потреба)
• посебен влез за секоја соба, со сопствен клуч
• асфалтиран паркинг за автомобили веднаш пред апартманите.

Уживањето е загарантирано!

Дополнителни информации:
Центар - 2,3км (7 мин. со автомобил, со пешачење 25 минути покрај шеталиште(кеј), со такси 150 денари во еден правец

Во околина: плажи Cuba Libre, Kadmo, Ambrosia - на 1.5km (15 минути пешки = 5 минути со автомобил), Golden Beach Park - 4 km; Nemo Beach 4,4km;
Karting cars RIMO на 1,4km со автомобил; Ресторан Билјанини Извори на 1,2км со автомобил, МАКПЕТРОЛ бензинска станица - 850m, автобуска станица на 3,6км и т.н...

Маркети: ТАМАРО и КАМ= 1,3km, TINEXс =1,4km; MISA-1,9 km; STOP SHOP=1,8km

Google Maps локација, клик на линк: https://goo.gl/maps/nGMJ3ZK2brzgYw1c8

Упатство и правец на возење до апартманите од бензинската пумпа MAKPETROL кај спортскиот центар Билјанини Извори:
возите 700м право по главната улица ( булевар Наум Охридски - Туристичка), па на првиот исклучок од лево вртите полукружно ЛЕВО и се приклучувате на другите две сообраќајни ленти во правец како да се враќате на бензинската пумпа. Возете право 150метри па се исклучувате ДЕСНО од главниот пат (меѓу двете сообраќајни табли РАЧА и завршеток РАЧА. Возите право по блага угорница 350метри и после кривината налево од 90 степени (околу железниот ТРАНСФОРМАТОР за струја) вртите уште веднаш ЛЕВО во уличката(сокак) и на 50 метри се апартманите со паркингот.

Специјална информација за лица кои доаѓаат со автобус или со пешачење односно без автомобил:
``Од главниот магистрален пат Наум Охридски до сместувањето има 380 метри нагорнина-угорница по асфалтираниот пат.``

Добродојдени сте во пазувите на прекрасната Галичица сместена во срцето на прекрасна природа, бисерот на најпосакуваната туристичка дестинација за поминување на пријатен и незаборавен одмор во Охрид.

tagovi: соби sobi sobe собе стаи стая поглед езеро pogled jezero pogled ezero ohridsko охридско тераса балкон terasa balkon grad Ohrid Oхрид studio студио апартман apartmani аpartmane апартмане апартамент смештај smestaj smeštaj настаняване вила villa vila приватен privatni Racha Рача Goce Гоце Билјанини Извори Biljanini izvori Biljana Spring Източници на Билянини kucha kuće kuća къщи кућа куќаГрад:
Ohrid
Телефон:
+389 70 55 65 78
Објавен на:
11.07.2021

ЦЕНА: 400 мкд

Карактеристики:

Град:
 Охрид

Контакт

Име:
Goce Gjorsheski
Град:
Ohrid
Телефон:
+389 70 55 65 78
Објавен на:
23.06.2011
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка