2017 Scott Addict CX 10 Disc Bike - ARIZASPORT

ЦЕНА: 2865 €

2017 Scott Addict CX 10 Disc Bike - ARIZASPORT


SPECIFICATION :

Frame
Addict CX HMX Disc / IMP Carbon technology / CX Race geometry / Replaceable Dropout
Fork
Addict HMX Disc
1 1/8" - 1 1/4" tapered Carbon steerer
Alloy Dropout
Headset
Integrated Cartridge
Rear Derailleur
Sram Force 1
11Speed mid cage
Shifters
Sram Force 1 Hydraulic Disc
11 Speed
Brakes
Sram Force 1 Hydraulic Disc
160/F and 160/R mm Centerline Rotor
Crankset
Sram Force 1
42 T
BB-Set
Sram PF86 GXP
Handlebar
Syncros RR1.0 Carbon
Anatomic 31.8mm Oversize
H'stem
Syncros FL1.0 Carbon
1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost
Syncros Carbon FL1.0
27.2/350mm
Seat
Syncros FL1.0
Hub (Front)
Syncros RP1.0 Disc
Hub (Rear)
Syncros RP1.0 Disc
Chain
Sram PC-1170
Cassette
Sram PG 1170
11-36
Spokes
Syncros RP1.0 Disc
Rims
Syncros RP1.0 Carbon Disc
Front / Rear
Tires
Continental Cyclocross Race Fold
700x35C
Weights
7.62 Kg / 16.80 LbsИме:
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017

ЦЕНА: 2865 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
ARIZASPORT
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка