2017 Scott Addict 20 Bike - ARIZASPORT

ЦЕНА: 1253 €

2017 Scott Addict 20 Bike - ARIZASPORT


SPECIFICATION :

Frame
Addict HMF / IMP Carbon technology
Road Race geometry / Replaceable Dropout
Fork
Addict HMF
1 1/8" - 1 1/4" Carbon steerer
Integrated Carbon Dropout
Headset
Syncros Integrated
Rear Derailleur
Shimano Ultegra RD-6800 SS
22 Speed
Front Derailleur
Shimano Ultegra FD-6800
Shifters
Shimano Ultegra ST-6800 Carbon
Dual control 22 Speed
Brakes
Shimano Ultegra BR-6800
Super SLR Dual pivot
Crankset
Shimano Ultegra FC-6800
Hollowtech II 52x36 T
BB-Set
Ultegra SM-BB72-41
Handlebar
Syncros RR2.0
Anatomic 31.8mm
H'stem
Syncros RR2.0 1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost
Syncros Carbon FL1.0
27.2/350mm
Seat
Syncros RR2.0
Hub (Front)
Syncros RP2.0
Hub (Rear)
Syncros RP2.0
Chain
Shimano 105 CN-HG601-11
Cassette
Shimano 105 CS-5800
11-28
Spokes
Syncros RP2.0
Rims
Syncros RP2.0
18 Front / 24 Rear
Tires
Continental Grand Sport Race Fold
700 × 25CИме:
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017

ЦЕНА: 1253 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
ARIZASPORT
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка