2017 Scott Addict RC Di2 Bike - ARIZASPORT

ЦЕНА: 3670 €

2017 Scott Addict RC Di2 Bike - ARIZASPORT


SPECIFICATION :

Frame
Addict HMX / IMP Carbon technology
Road Race geometry / Replaceable Dropout
Fork
Addict HMX
1 1/8" - 1 1/4" Carbon steerer
Integrated Carbon Dropout
Headset
Syncros Integrated
Rear Derailleur
Shimano Dura-Ace RD-R9150
22 Speed Electronic
Front Derailleur
Shimano Dura-Ace FD-R9150
Eletronic Shift System
Shifters
Shimano Di2 ST-R9150 Disc
Electronic Shift 22 Speed
Brakes
Shimano Dura-Ace BR-R9100
Super SLR Dual pivot
Crankset
Shimano Dura-Ace FC-R9100
Hollowtech II 52x36 T
BB-Set
Shimano BB-R9100-PB
Handlebar
Syncros RR1.0 Carbon
Anatomic 31.8mm
H'stem
Syncros RR1.5 1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost
Syncros Carbon FL1.0
27.2/350mm
Seat
Syncros RR1.0 Carbon
Hub (Front)
Shimano Dura Ace WH-R9100
Hub (Rear)
Shimano Dura Ace WH-R9100
Chain
Shimano Dura-Ace CN-HG901-11
Cassette
Shimano Dura Ace CS-R9100
11-28
Spokes
Shimano Dura Ace WH-R9100
Rims
Shimano Dura Ace WH-R9100 Carbon / Alloy C24 CL
16 Front / 20 Rear
Tires
Continental Grand Prix 4000 S II
700 × 25C
Weight
6.48 Kg / 14.29 LbsИме:
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017

ЦЕНА: 3670 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
ARIZASPORT
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка