2017 Scott Addict CX 20 Disc Bike - ARIZASPORT

ЦЕНА: 1611 €

2017 Scott Addict CX 20 Disc Bike - ARIZASPORT


SPECIFICATION :

Frame
Addict CX HMF Disc / IMP Carbon technology / CX Race geometry / Replaceable Dropout
Fork
Addict HMF Disc
1 1/8" - 1 1/4" tapered Carbon steerer
Alloy Dropout
Headset
Integrated Cartridge
Rear Derailleur
Shimano 105 RD-5800-GS
22 Speed
Front Derailleur
Shimano 105 Black FD-5800
Shifters
Shimano ST-RS505 Disc
Dual control 22 Speed
Brakes
Shimano BR-RS505 Hyd Disc
160/F and 160/R mm SM-RT70 CL Rotor
Crankset
Shimano FC-RS500 Black
Hyperdrive 36x46 T
BB-Set
Shimano BB-RS500-PB
Handlebar
Syncros RR2.0
Anatomic 31.8mm
H'stem
Syncros FL2.0
1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost
Syncros Carbon RR1.2
27.2/350mm
Seat
Syncros FL2.0
Hub (Front)
Syncros RP2.0 Disc
Hub (Rear)
Syncros RP2.0 Disc
Chain
Shimano CN-HG600
Cassette
Shimano 105 CS-5800
11-32 T
Spokes
Syncros RP2.0 Disc
Rims
Syncros RP2.0 Disc
28 Front / 28 Rear
Tires
Continental Cyclocross xKing wire
700x35C
Weights
8.66 Kg / 19.09 LbsИме:
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017

ЦЕНА: 1611 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
ARIZASPORT
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка