2017 Scott Addict 30 Disc Bike - ARIZASPORT

ЦЕНА: 1163 €

2017 Scott Addict 30 Disc Bike - ARIZASPORT


SPECIFICATION :

Frame
Addict Disc HMF / IMP Carbon technology
Road Race geometry / Replaceable Dropout
Fork
Addict HMF Flatmount Disc
1 1/8" - 1 1/4" tapered Carbon steerer
Carbon Dropout
Headset
Syncros Integrated
Rear Derailleur
Shimano 105 Black RD-5800-GS
22 Speed
Front Derailleur
Shimano 105 FD-5800 Black
Shifters
Shimano ST-RS505 Disc
Dual control 22 Speed
Brakes
Shimano BR-RS505 Hyd Disc
160/F and 160/Rmm SM-RT68 CL Rotor
Crankset
Shimano 105 FC-5800 Compact
Hyperdrive 52x36 T Black 11 Speed
BB-Set
Shimano BB-RS500-PB
Handlebar
Syncros RR2.0
Anatomic 31.8mm
H'stem
Syncros RR2.0 1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost
Syncros RR1.2
27.2/350mm
Seat
Syncros RR2.0
Hub (Front)
Formula Team 28 H
Hub (Rear)
Formula Team 28 H
Chain
Shimano 105 CN-HG601-11
Cassette
Shimano 105 CS-5800
11-28
Spokes
HTI - Standard Black 2mm
Rims
Syncros Road Disc
28 Front / 28 Rear
Tires
Continental Grand Sport Race Fold
700x28CИме:
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017

ЦЕНА: 1163 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
ARIZASPORT
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка