2017 Scott Addict 20 Disc Bike - ARIZASPORT

ЦЕНА: 1343 €

2017 Scott Addict 20 Disc Bike - ARIZASPORT


SPECIFICATION :

Frame
Addict Disc HMF / IMP Carbon technology
Road Race geometry / Replaceable Dropout
Fork
Addict HMF Flatmount Disc
1 1/8" - 1 1/4" tapered Carbon steerer
Carbon Dropout
Headset
Syncros Integrated
Rear Derailleur
Shimano Ultegra RD-6800-GS
22 Speed
Front Derailleur
Shimano Ultegra FD-6800
Shifters
Shimano ST-RS685 DiscDual control
22 Speed
Brakes
Shimano BR-RS805 Hyd Disc
160/F and 160/Rmm SM-RT99 CL Rotor
Crankset
Shimano Ultegra FC-6800
Hollowtech II 52x36 T
BB-Set
Shimano SM-BB72-41
Handlebar
Syncros RR2.0
Anatomic 31.8mm
H'stem
Syncros RR2.0 1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost
Syncros Carbon FL1.0
27.2/350mm
Seat
Syncros RR2.0
Hub (Front)
Syncros RP2.0 Disc
Hub (Rear)
Syncros RP2.0 Disc
Chain
Shimano 105 CN-HG601-11
Cassette
Shimano 105 CS-5800
11-28
Spokes
Syncros RP2.0
Rims
Syncros RP2.0 Disc
28 Front / 28 Rear
Tires
Continental Grand Sport Race Fold
700 x 28CИме:
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017

ЦЕНА: 1343 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
ARIZASPORT
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка