2017 Scott Addict 10 Bike - ARIZASPORT

ЦЕНА: 2014 €

2017 Scott Addict 10 Bike - ARIZASPORT


SPECIFICATION :

Frame
Addict HMF / IMP Carbon technology
Road Race geometry / Replaceable Dropout
Fork
Addict HMF
1 1/8" - 1 1/4" Carbon steerer
Integrated Carbon Dropout
Headset
Syncros Integrated
Rear Derailleur
Shimano Dura-Ace RD-R9100
22 Speed
Front Derailleur
Shimano Dura-Ace FD-R9100
Shifters
Shimano Dura-Ace ST-R9100
Dual control 22 Speed
Brakes
Shimano Dura-Ace BR-R9100
Super SLR Dual pivot
Crankset
Shimano Dura-Ace FC-R9100
Hollowtech II 52x36 T
BB-Set
Shimano BB-R9100-PB
Handlebar
Syncros RR2.0
Anatomic 31.8mm
H'stem
Syncros RR2.0 1 1/8" / four Bolt 31.8mm
Seatpost
Syncros Carbon FL1.0
27.2/350mm
Seat
Syncros RR2.0
Hub (Front)
Syncros RP1.5
Hub (Rear)
Syncros RP1.5
Chain
Shimano Ultegra CN-HG701-11
Cassette
Shimano Ultegra CS-6800
11-28
Spokes
Syncros RP1.5
Rims
Syncros RP1.5
20 Front / 24 Rear
Tires
Continental Grand Sport Race Fold
700 × 25CИме:
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017

ЦЕНА: 2014 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
ARIZASPORT
Град:
Medan
Телефон:
+6281260222284
Објавен на:
24.07.2017
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка