Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
se bara prodavac/ka

se bara seriozna zena za rabota so maloprodazba vo dukan vo porta vlae regularno prijavena

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 15.04.2016
Call Center Agents

Реномирана меѓународна компанија од областа на издаваштвото на енциклопедии објавува оглас за 10 (десет) извршители за следното работно место: АГЕНТИ ЗА ТЕЛЕФОНСКА ПРОДАЖБА Потребни квалификации: &...

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 13.04.2016
Потребен е општ работник со Ц категорија

Потребен е општ работник за работа со ковано железо, потребно е да имате возачка дозвола со Ц категорија.
Контакт 070 227 698

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 09.04.2016
ПРОФЕКС КОНСАЛТИНГ ПЛУС ИМА ПОТРЕБА ОД 2 СМЕТКОВОДИТЕЛКИ

Сметководствената фирма ПРОФЕКС КОНСАЛТИНГ ПЛУС има потреба од 2 сметководители со искуство.
Сите заинтересирани кандидати своите податоци да ги испратат на kontakt@profex.com.mk.
Потребни квалиф...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.03.2016
Фирма за кетеринг има потреба од келнери

Фирма за кетеринг има потреба од келнери со б категорија информации na telefon 078270536

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.03.2016
Кујна има потреба од кувари, помошници во кујна и салатери

Кујна има потреба од кувари, помошници во кујна и салатери со или без работно искуство.
Информации или испратете CV na sefnakujna@cateringll.com ili na telefon 078270536

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.03.2016
Se bara Majstor - Stolar

Se bara majstor - stolar so iskustvo za proizvodstvo na plockast nameshtaj

Цена:16.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 27.03.2016
se bara zaben tehnicar

Zabotehnicka laboratorija ima potreba od zaben tehnicar so ili bes rabotno iskustvo.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.03.2016
komercijalist - distributer

СЕ БАРА КОМЕРЦИЈАЛИСТ - ДИСТРИБУТЕР СО ИСКУСТВО ОД НАЈМАЛЦЕ ТРИ ГОДИНИ ВО ОБЛАСТА НА КОМЕРЦИЈАТА СО МЕСТО НА ЖИВЕЕЊЕ ВО ПРИЛЕП.ДА ПОСЕДУВА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА ОД "Б"КАТЕГОРИЈА.
РАБОТАТА СЕ О...

Цена:По договор

Прилеп
 

Објавен на: 25.03.2016
Pica servis ima potreba od...

Pica servis ima potreba od dostavuvaci na pica, i pica majstor

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 23.03.2016
Молер

Молер кречи гледува фарба врати прозори фасади и се останато

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 10.03.2016
Се бара дадилка/воспитувачка за здраво девојче на 2 г. и 8м.

Опис на кандидати:
Возраст над 23 год
високо образование
Одговорна, дискретна, динамична и позитивна личност

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 10.03.2016
Имате потреба од работа?

Постојано сте во потрага по неа но не можете сеуште да ја пронајдете!? Во овој момент ви се нуди можност за работа од својот дом која со доволно упорност ќе ви донесе и добра заработка.Интернацион...

Цена:По договор

   

Објавен на: 04.03.2016
Оглас за работа!

Приклучете се во нашиот тим со реални луѓе од МК со кои сте во постојан контакт, кои ви помагаат да напредувате, ве обучуваат да станете успешни и да почнете да заработувате од дома. Исто така нуди...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 03.03.2016
farmacevski tehnicar

Apteka bara farmacevski tehnicar so rabotno iskustvo

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 03.03.2016
Medicinska sestra za rabota

Se bara medicinska sestra za rabota vo ocna klinika so rabotno iskustvo vo operaciona sala.

Telefon za kontakt 070-350-529

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.02.2016
frizerka so iskustvo

Frizersko studio ima potreba od frizerka so iskustvo. Plata 15000 .tel.070695077

Цена:15.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 28.02.2016
Se bara bebisiterka za rabota vo stranstvo

Se bara bebisiterka so iskustvo za rabota vo Budimpesta , po moznost so Bugarski pasos i nepusac. Decata se na vozrast od 3godini maskoto i 4 godini devojceto.Dokolku ste zainteresirani bi ve zamol...

Цена:По договор

   

Објавен на: 16.02.2016
Повик за експерт/ка за подготовка на анализа за ограничувачките бариери кои ги попречуваат жените од ранливите категории да се вклучат на пазарот на труд

Здружението Женски Форум Тетово во партнерство со Здружението Златна рака Тетово, бара заинтересирани експерти за подготовка на анализа за ограничувачките бариери кои ги попречуваат жените од ранли...

Цена:По договор

Тетово
 

Објавен на: 12.02.2016
СЕМИНАРСКИ РАБОТИ, ДИПЛОМСКИ И МАГИСТЕРСКИ ТРУДОВИ

Изработувам, проектни задачи, семинарски работи, специјалистички трудови, дипломски и магистерски трудови, РРТ презентаци.....Трудови на албански и англиски јазик, преводи.... Сите трудови се израб...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 09.02.2016
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка