Citroen C5 2.0 HDI - 2009 g.- Euro 5 - Perfekten

ЦЕНА: 5600 €

Citroen C5 2.0 HDI - 2009 g.- Euro 5 - Perfekten


Продавам Citroen C5 2.0 дизел, Евро 5 стандард,140 кс. прозизведен 2009 година, со многу додатна опрема..

- ЕКСТРА АВТОМОБИЛ, КАКО НОВ со одлични перформанси, за многу поволна цена !

Колата е многу сочувана, и каросериски и внатрешно, моторот работи перфектно, многу е тивок, има голема влечна и стартна моќност и е многу економичен во поглед на потрошувачка на гориво, накратко кажано уживање е да се патува со ваков автомобил..

Како што опишав автомобилот поседува и многу додатна опрема, од која ќе набројам само некои поединости..

- Сензори за паркирање и напред и од задната страна,
- сензори за дожд,
- команди на волан,
- климактроник,
- електрика на прозори и ретровизори,
- алуминиумски бандажи..
- абс
- аирбег
- серво
- и мн. др.

Кога вртите волан навечер во лево или десно се палат странични светла во зависност на која страна го вртите воланот и додатно ги осветлува аглите при движење, има одлично озвучување и уште многу додатна опрема од која се функционира одлично, без никакви проблеми

Платени се сите давачки до регистрација (царински процедури, данок и сл.) и комплетирани се сите документи со преводи, нотарски заверки и.т.н. На купувачот останува само да ја регистрира и да вози

(За ваша информација овој автомобил нов чини 22.980 евра)
- еве ги и другите официјални цени споредбено по јачина на мотор и сл

Citroen C5 1.6 112KS HDi 20.980 €
Citroen C5 2.0 140KS HDi 22.980 €
Citroen C5 2.0 163KS HDi 25.580 €
Citroen C5 2.0 163KS HDi Auto 28.480 €

ВИ НУДАМ СУПЕР АВТОМОБИЛ ПО СУПЕР НИСКА ЦЕНА !

ИСКОРИСТЕТЕ ЈА ПРИЛИКАТА ДОДЕКА ТРАЕ !

Телефон за контакт - 078-712-155Име:
Град:
Штип
Телефон:
078712155
Објавен на:
23.01.2020

ЦЕНА: 5600 €

Карактеристики:

Марка возило:
 Citroen C5
Година на производство:
 2009
Град:
 Штип
Поминати километри:
 180000 km
Коњски сили:
 140 кс
Гориво:
 Дизел
Врати:
 4-5 врати
Аудио систем:
 ЦД плеер

Дополнително:

check Клима
check ABS
check Airbag
check Ел. стакла
check Металик боја
check Серво волан
check Централно заклучување
check Чиста документација

Контакт

Име:
Јоцо
Град:
Штип
Телефон:
078712155
Објавен на:
23.01.2020
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка