Турмалински појаси за крстот и половината

ЦЕНА: 2600 мкд

Турмалински појаси за крстот и половината


Серија турмалински производи Dr.Nature
Појасот Dr.Nature е создаден по јапонска технологија со употреба на турмалински кристали, трајни магнети, бамбусов јаглен и органски германиум. Четирите активни елементи се вградени во трослојната структура на специјалната ткаенина создадена од високотехнолошки полимерни влакна. Вградените високоактивни елементи со своите својства придонесуваат за исползување на максимални ефекти при користење на производот.

Корисни информации за ТУРМАЛИНОТ
Турмалиноте природен минерал (скапоцен камен) со комплексен и променлив состав, од кој што зависи и неговата боја. Тој пројавува пиро и пиезоелектрични својства – при загревање или механички третман на кристалната решетка протекуваат процеси благодарение на кои кристалот генерира слаб електрицитет. Во организмот на секој човек при правилен сооднос на позитивните и негативните полнења настанува слаб проток на електрицитет од 0.06 mA. Турмалиновите кристали произведуваат електрицитет со истата сила. Тоа дава можност да се возобнови енергетската рамнотежа во организмот и да се стимулира циркулацијата на крвта. Турмалинот е уникатен природен кристал. Тој истовремено зрачи топлина, негативни јони, генерира магнетно поле, ги активира клетките и го балансира биоелектрицитетот во организмот. Благодарение на турмалинот се постигнува исклучителен заздравувачки ефект, којшто неможе да се постигне со ниту еден друг минерал што му е познат на човекот.
Заедно со основните биохемиски и биофизички квалитети, турмалинот има моќен ефект за заштита на организмот од штетните електромагнетни зрачења од надворешната средина. Неговото взаемно дејство со крвта и енергетските токови во организмот овозможува опуштање на глатките мускули на внатрешните
органи, поттикнува длабинско активирање на енергетските меридијани, ја подобрува еластичноста на крвните садови, циркулацијата на крвта и лимфата. Го зголемува количеството на кислород во крвта, ја активира клеточната енергија, ефикасно го опушта нервниот систем и ги подобрува имунолошките функции.
Од сите познати природни минерали, само турмалинот има константно електрично полнење и затоа се нарекува кристален магнет. При затоплување турмалинот создава слабо магнетно поле, излачувајќи негативни јони, кои го:
• Зајакнуваат клеточниот метаболизам и размената на материи
• Го обновуваат лимфниот систем
• Го подобруваат дотокот на крв
• Го обновуваат ендокриниот и хормоналниот систем
• Го подобруваат хранењето на ткивата и органите
• Го зајакнуваат имунолошкиот систем
• Го балансирааат вегетативниот нервен систем (систем за ексцитација и инхибиција на психата)
• Го подобруваат сонот
• Го обновуваат нервниот систем по стрес
• Ја зголемуваат сексуалноста
Се смета дека поради силните пиро- и пиезо- електрични својства турмалинот ги неутрализира негативните енергии и ја зајакнува психичката енергија и отпорноста на човечкиот организам.
Моќен биолошки ефект имаат и инфрацрвените бранови кои што ги емитира турмалинот во далечното инфрацрвено подрачје (FIR). Кога инфрацрвените бранови ќе прдрат во кожата тие доаѓаат во контакт
со молекулите на водата. Како резултат на појавата на резонанца се засилуваат молекулските вибрации, со што се предизвикува топлотен ефект и микро зголемување на температурата на ткивата. Тоа води до подобрување на еластичноста на крвните садови. Благодарение на повисоката микро и макро циркулација на крвта се обезбедува подобра работа на ткивата и органите во телото. Како резултат на тоа натрупаните токсини се исфрлаат полесно од организмот и се зголемува нивото на работоспособност на клетките.

High line
Цена 2600 ден. - 110 cm, Код 20 900
Цена 2760 ден.- 125 cm, Код 20 901
-------------------------------------------------------
Турмалински појас 2 во 1
Нов модел на појас со сите елементи и со можност за вадење на турмалинската плоча после употреба. Може да се употребува цел ден како обичен ортопедски појас. Гарантира максимална стабилност на движењата во крстот и ублажува моментални и хронични болки.

Цена 3280 ден.- 130 cm, Код 20 906

• Ефикасно го поддржува грбот и го помага движењето
• Постојаното магнетно поле дејствува позитивно врз акупунктурните точки
• Инфрацрвени бранови за стимулирање на циркулацијата
• Релаксирачки ефект благодарение на негативните јони

3 Високотехнолошки слоеви со специјална структура и дејство. ЈАПОНСКА ТЕХНОЛОГИЈА

Ефикасно помага при:
• Болки во грбот, крстот, пелвичната област
• Нарушени функции на рбетот (Дискусхернија, Остеохондроза, Ишијас, Невралгии и Остеопороза)
• Настинки
• Отоци и слабост на долните екстремитети
• Грчеви во мускулите
• Помага при нарушена функција на простата
• Гастроинтестинална непријатност
• Помага во нормалната функција на бубрезите
• Нередовна менструација
• Проблеми со циркулацијата (проширени вени)
• Нервна напнатост, стрес и умор
• Подобрување на состојбата на целиот организам на лица кои не се физички активни

Порачки 078 610 785, 078 610 784
http://zdravje-ubavina.mysite.com/turmalin.htmlИме:
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.09.2016

ЦЕНА: 2600 мкд

Карактеристики:

Контакт

Име:
SS & ES
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.09.2016
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка