Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
СЕ БАРА ВОЗАЧ СО ,,Ц,, и ,, Е,, КАТЕГОРИЈА

ДГТ Идадија Инженеринг Дооел Скопје има потреба од возач, со Ц и Е категорија.

Цена:По договор

   

Објавен на: 18.05.2018
работа

столар монтер
склопување плочест мебел
склопување увозен мебел

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 21.04.2018
UNITE KINGDOM - RABOTA I OBRAZOVANIE

- LONDON - RABOTA I VISOKO OBRAZOVANIE

Informacija za site zainteresirani gradzani koi imaat zelba da rabotat vo UK i zainteresirani za studii na Unverziteti vo UK .
Upisite na univerziteti se ...

Цена:1.300 €

Скопје
 

Објавен на: 11.04.2018
Бараме возач за Италија

Се бара возач со бугарски или македонски пасош, но важно е да има електронска карта за тапограф. Тел и вибер број за контакт: 071/523/449

Цена:По договор

Крива Паланка
 

Објавен на: 22.03.2018
Se bara sofer

Barame sofer so BG dokumenti. Dnevnica 70 EUR. Se vozi na relacija Avstrija - Germanija, Italija i Germanija.
Lice za kontakt: Ljupcho (viber) 070 430 302

Цена:70 €

Македонска Каменица
 

Објавен на: 20.02.2018
Sivacki salon

Sivacki so rabotno iskustvo za neopredeleno vreme

Цена:По договор

   

Објавен на: 11.02.2018
stolar-monter

potreben e eden stolar monter
prednost so rabotno iskustvo
plata po dogovor

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.01.2018
Барам атестирани заварувачи за работа во Белгија со МК Пасош

Се бараат атестирани заварувачи за работа во Белгија со македонски пасош. На истите им посредувам за работна дозвола. Загарантирана плата мин. 1800 евра. За подетални информации Ве молам јавете се ...

Цена:1.800 €

Скопје
 

Објавен на: 08.01.2018
Дистрибутер за реонот на Скопје

МАГРОНИ ДОО - Скопје е една од водечките македонски компании за производство и дистрибуција на природна минерална и изворска вода, освежителни безалкохолни и алкохолни пијалаци.

Нашиот успешен т...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 04.05.2018
Печатница ДЕКО ИНК има потреба од општ работник во производство

Печатница ДЕКО ИНК има потреба од општ работник во производство.
Работни обврски:
-прием и испорака на роба
-пакување

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.05.2018
Печатница ДЕКО ИНК има потреба од графички техничар/дизајнер

Печатница ДЕКО ИНК има потреба од графички техничар/дизајнер.

Претходно работно искуство од минимум 2 години.
Работно време 8 часа од 08:00-16:00 часот.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.05.2018
оператор на машина за флексо печат-флексографски печатар

Печатница ДЕКО ИНК има потреба од оператор на машина за флексо печат-флексографски печатар.

Претходно работно искуство од минимум 2 години.
Работно време 8 часа од 08:00-16:00 часот.

Цена:По договор

   

Објавен на: 02.05.2018
работник за изработување на печатарски клишеа

Печатница ДЕКО ИНК има потреба од работник на машина за изработување на печатарски форми и клишеа.
Работни обврски:
-сечење на филмови
-местење и кроење на фотополимер

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.05.2018
БИДЕТЕ ПЛАТЕНИ ДОДЕКА СУРФАТЕ – заработете дополнителни пари

БИДЕТЕ ПЛАТЕНИ ДОДЕКА СУРФАТЕ – заработете дополнителни пари
Заработувајте без да вложите ниту денар.Работа за сите, вработени и невработени, млади и стари, секој може да работи. Не е потре...

Цена:По договор

Кавадарци
 

Објавен на: 23.04.2018
Работа во Германија со МКД пасош

Работа во Германија со МКД пасош и работна виза.Работа на аеродромРаботно време: 8 часа во смениПензиско и здравствено осигурувањеДоговор за работа: Неопределено времеЗа подетални информации обрате...

Цена:10 ден.

   

Објавен на: 18.04.2018
Itno se potrebni taksi vozaci

taksi firma bara vozaci za vozila pod renta
tel. 077612578 070383271

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 18.04.2018
Неограничена заработка од дома

Оваа работа можат да ја работаат сите полнолетни.Фирма што работи 20 години на интернет. Регистрацијата е бесплатна на линкот goo.gl/P7XBXW
и бесплатна обука од спонзорот и поддршка од целиот тим....

Цена:111 ден.

Скопје
 

Објавен на: 01.04.2018
Плаза де Торос има потреба од персонал за работа

Угостителски објект од Скопје, Центар - Плаза де Торос има потреба од персонал за следните работни позиции:
- келнери/ки
- шанкери/ки
- садопер/ка

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 30.03.2018
Студио Тифани

Студио ТИФАНИ има потреба од фризерки, козметичарки и девојчиња за правење нокти.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.03.2018
Плаза де Торос ДООЕЛ има потреба од келнер/ка, шанкер/ка, салатер/ка; помошник пица мајстор;

Угостителски објект од Скопје, Центар - Плаза де Торос има потреба од персонал за следните работни позиции:
- келнери/ки
- шанкери/ки
- салатер/ка

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 05.03.2018
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка