2013 BMC ALPENCHALLENGE AC01 105 / TIAGRA BIKE(www.mandiri-cycles.com)

ЦЕНА: 783 €

2013 BMC ALPENCHALLENGE AC01 105 / TIAGRA BIKE(www.mandiri-cycles.com)


Frame
isc tiple butted aluminum
Fork
alpenchallenge disc concept, carbon
Headset
Integrated
Seatpost
SCOR MKII Urban
Front Derailleur
Shimano 105
Rear Derailleur
Shimano 105
Crankset
Shimano R563, 50-39-30
Bottom Bracket
Shimano
Brake Calipers
Shimano M575, 160mm rotors
Shifter / Brake Levers
Shimano Tiagra, Rapidfire Plus
Cassette
Shimano Tiagra, 12-30
Chain
Shimano
Wheels
Alex XD Lite, reflective decals w/ Shimano M435 Hub
Handlebars
SCOR MKIII Urban
Stem
SCOR MKIII Urban
Saddle
SCOR Urban
Tires
Schwalbe Marathon Racer, 700x35Име:
Град:
Jakarta
Телефон:
+628-962-662-6068
Објавен на:
13.03.2013

ЦЕНА: 783 €

Карактеристики:

Град:
 Велес

Контакт

Име:
Rani Andika
Град:
Jakarta
Телефон:
+628-962-662-6068
Објавен на:
13.03.2013
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка